Dikiş TüyolarıKumaş Bilgileri

2022 Yaz Sezonun Trend Kumaşları Nelerdir?

Merhabalar, Kumaş Fırsatı okuyucuları bu yazımızda sizlerle 2022 Yaz modasının trend kumaşları ile giyinmek için ne zamandır beklediğinizin farkındayız yaz modasına göre hazırlanırken yazımızda sizlerle göre tavsiyelerimiz var. Sımsıcak bunaltıcı yaz aylarının iç ısıtan, enerjiyi tavana çıkaran havası ile 2022 yaz moda renklerini üzerinde göz alıcı bir şekilde taşımaya hazır mısınız?  Senin için hazırladığımız listede 2022 yaz kumaş trendleri ile ilgili ne varsa öğrenecek, gardırobunu büyük bir keyifle yenilemeye başlayacaksın. İşte 2022 yaz modasında öne çıkanlar!

Bu sezonun yaratıcı yaklaşımlarında anahtar sözcük kuralsızlık. Yaratıcılıkta tekdüzelik ve monotonluk ortadan kalkıyor. Renklerle ve kumaşlarla daha özgür oynamalar, daha cesur eşleştirmelere izin veren sezonun kuralcı olduğu alan ise üretim sürecinde kendini hissettiriyor. Moda endüstrisi, çevreye ve insana karşı sorumluluk yükleyen bir moda eko sistemine çoktan girdi bile. Önümüzdeki yıllarda pazar da bu konuda daha seçici olacak ve sistemin dışında olanları eleyecek.

Kumaşlar

2022 Yaz kumaş trendlerinde birçok tema var ama Trend stop ve Fashion United’a göre kumaşlarında baskı, yüzey ve dokular yeniden önem kazandı. Teknik yeniliklerin daha ince bir şekilde sunulduğu sezonda asıl itici güç, sürdürülebilir döngüsel bir endüstrinin geliştirilmesi için üretimin her yönü ile ele alınması oldu. Paris’teki Premiere Vision, Texworld ve Interfiliere fuarlarında iki kavram öne çıktı: ‘ekose kumaş’ ve ‘balık sırtı’. Münich Fabric Start’da ise “fonksiyonellik” vurgusu akıllarda kaldı. Her iki fuarda da ziyaretçilerin en çok üzerinde durduğu nokta örgü sıklığı/sayısı, en çok ilgi gösterdikleri kumaş ise ‘lazer kesim’ oldu. Klasiklerin fonksiyonel biçimde yeniden yorumlandığı, geleneksel tekniklerle modernin birleştirildiği sezonun referansları arasında botanik, sanat, dekoratif süslemeler bulunuyor.

Yaz kumaş trendinde hafiflik trendinde şeffaf, ultra hafif, kırışmayan, esnek kumaşlar bulunuyor. Bu kumaşlarda kullanılacak desen ve işlemelerde yuvarlak hatlar, sarımsı krem rengi, okyanus mavisi, , çivit tonu ve renkler öne çıkıyor. Artan dijitalleşmeye paralel her gün dokunduğumuz sert yapay yüzeylere modanın cevabı olarak okunabilecek ham yüzeyler ise insanın doğal ve yumuşak yüzeylere dokunma isteğini ifade ediyor. Bu trendde klasik kumaş ve dokumalar 3D Kabartmaların, iyileştirici malzemeler ile yeni bir görünüme kavuşturuluyor.

Fonksiyonel kumaşlarda ise farklı yıkamalar, kapitone ve patchwork uygulamaları ile yeni denimler, pamuklular, ultra hafif ve yumuşak kumaşlar, kabartma yüzeyler, matematiksel desenler, nefes alan kumaşlar, lazerle kesilmiş delikli kumaşlar, çok renkli efektler, yanar döner yüzeyler, jakarlar, ıslak görünümlü efektler, metalik ışıltılar, 80’lerden esinlenmiş buruşuk yüzeyler bulunuyor.

2022 Hangi Kumaşlar Moda?

2022 Hangi kumaşlar moda? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim, hadi gelin birlikte göz atalım; Süslü kapitonelerin, lazer kesim ve 3D kabartmaların dikkat çektiği sezonda, yumuşak deriler, yenilenmiş chino’lar, antibakteriyel liflerden dokunmuş metalik parıltılı kumaşlar, değişken çizgili ekose kumaşlar, balıksırtı ve kazayağı dokumalar ile eskitilmiş dokular da bulunmaktadır.

2022 de Hangi Renk Moda?

2022 de hangi renler moda? Sarımsı krem rengi, hazır giyim parçalarında görülmeye devam edecek ve iç çamaşırı koleksiyonlarında yer alacak. Parlak turuncu ve sarıdan oluşan rengin deniz giyimi ve spor giyimde öne çıkması beklenmektedir. Organik çivit tonu ile okyanus mavisi karışımı rengin temel giyim ve spor giyimde yer alacağı tahmin edilmektedir.

2022 Yaz Renkleri Ne Olacak?

Çağlayan Rengi, yaz aylarının Rahatlatıcı bir duygu veren Pantone çağlayan rengi, fırfırlı eteklerde ve püsküllü çizmelerde sıklıkla tercih ediliyor. Karmaşık renklerle de uyum içerisinde olan çağlayan, 2022 Pantone yaz renkleri arasında adını altın harflerle yazdırması beklenmektedir.

  • Sakız Rengi
  • Sudan Kahvesi
  • Patlamış Mısır
  • Orkide Çiçeği
  • Süper Sonik
  • Çağlayan

2022 Yaz Modasında Neler Var?

Geçen yaz cut-out kesimler ortalığı kasıp kavurmuştu. Şimdi ise vites biraz daha artıyor ve asimetrik kesimler, derin V dekolteler, sırt dekolteleri ortama hâkim oluyor. Ayrıca 2022 yaz elbise modelleri içerisinde “barely there” denebilecek elbiselere de yer var.

Kumaş Desenleri

Post pandemi diye anılan şu dönemde uzun süre karantinada kalmanın, sevdiklerimizden iyi haber almak için sabırla beklemenin acısı rengarenk kombinlerle çıkıyor. 2022 yaz moda trendleri içerisinde birbirinden canlı renklerin bir araya geldiğini görebilirsin. Dünya genelinde pandemi ile geçen birkaç yorucu yılın ardından silkelenmenin yolu belki de rengarenk giyinip ruha da gereken enerji vermekten geçmektedir. O nedenle bu yaz renk cümbüşü moda kumaş desen trendlerini de görürsen şaşırma.

Kumaş Fırsatı okuyucuları globalleşen dünyanın dinamik bir renk skalasına sahip Yaz 2022 sezonunda susuz minerallerden ilham alan tonlar, çiçek ve bitkilerden ilham alan renkler etkileyici monokromlarda ve beklenmedik eşleşmelerle kullanılırken bu renklerle hazırlanan desenler de çeşitlilik göstermektedir. Bulanık ve soyut çiçekler, dijital olarak yeniden yorumlanan hayvan derileri, fırça efektleri, mürekkep lekeleri, akışkan desenler, mumlu dokular, karışık olmayan yalın desenler, canlı tropik görüntüler, kesik kontrast desenlerin, el yapımı çizim ve baskıların öne çıktığı görünüyor.

2022 Ne Moda?

Moda camiasında fosforlu renkler olarak da anılıyor. Yeşil, sarı, turuncu, mavi, pembe gibi renklerde bu neon etkisini görebilirsin. İşte 2022 yaz modasında bunu da göreceksin ve tüm bu hava, zengin desenler ile bir araya gelerek de çok daha cafcaflı bir hava sunacaktır.

2022 Yaz Sezonun Trend Kumaşları Nelerdir? Online Sipariş

Sevgili kumaş fırsatı okuyucuları sizlerle bu yazımızda 2022 Yaz sezonun trend kumaşları nelerdir? Kumaşın yaz sezonun trend renkleri ve 2022 modası ve kumaş modasından Son olarak ise kumaş çeşitlerini bilgilendirmek için kısaca bahsettiğimiz yazımızı sonlandırmadan önce internet sitemizden aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceğiniz diğer içeriklerimize de bakmanızı öneririz. https://www.kumasfirsati.com/tr Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde kaliteli, güvenli ve kolayca alabileceğiniz ürünlerimizi hizmetinize sunmaktan keyif duyarız. Bir başka yazımızda görüşmek üzere…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu